Багато людей не замислюються про гроші до тих пір, поки ті не закінчуються. Інші ведуть себе також і з часом.

Йоганн Вольфганг фон Гете

УПРАВЛІННЯ ОСОБИСТИМИ ФІНАНСАМИ

Протягом всього свого життя, з самого раннього дитинства, ми, так чи інакше, стикаємося з грошима: купюри, монети, тепер карти і електронні гроші. Для того щоб досягти добробуту в своєму житті, не обов’язково все життя економити. Іноді досить повірити в себе і виконувати елементарні правила. Необхідно мати впорядковане поняття про рух грошей, грамотно розпоряджатися особистими фінансами, вміти їх вважати і враховувати.

Особисті фінанси – це все кошти в грошовому еквіваленті, які належать певній особі, в готівковому і безготівковому вигляді. Причому, не можна плутати поняття «гроші» і «фінанси».

«Гроші» – це інструмент економіки будь-якої держави, або купюри в вашому портмоне, або рахунок в банку. Тобто це цінний державний квиток в борг у держави, якому довіряють.
«Фінанси» – це ті «гроші», які знаходяться в обігу і створюють інші «гроші». Поки «гроші» знаходяться у вашому портмоне або банківському рахунку, вони всього лише «особисті гроші». Коли вони почнуть приносити прибуток, вони стануть фінансовими ресурсами.

ОБЛІК ОСОБИСТИХ ФІНАНСІВ.

Контроль засобів завжди починається з їх обліку. Звертаючи увагу на проблему, ви автоматично берете її під свій контроль і тим самим покращуєте ситуацію. Починаючи вважати свої особисті фінанси – ви автоматичні економите їх. Скористайтеся методом «50-30-20», і привчіть себе контролювати свої витрати.

Метод «50 – 30 – 20».

Він простий і легкий у застосуванні.

1. 50% всіх своїх засоби витрачаємо на життєво необхідні речі: їжу, проживання, комуналку, транспортні витрати і т.д .;

2. 30% – на задоволення і приємні покупки: ресторани, кіно, подорожі і т.п .;

3. 20% всіх коштів – в скарбничку!

Цей метод підходить для багатьох людей, тому що дозволяє накопичити чималу суму за певний проміжок часу.

НЕЗАПЛАНОВАНІ ВИТРАТИ.

Саме спонтанні покупки особливо небезпечні для особистого бюджету, тому що порушують головний баланс ваших витрат. Утриматися від таких витрат можна двома способами: відмовитися від багатьох спонтанних покупок на користь збалансованих; або скористатися власним резервом, щоб не накопичувати боргів. В крайньому випадку, якщо дуже потрібно, можна скористатися фінансовими структурами, у яких «на час позичити» грошей.

ХОРОШІ ФІНАНСОВІ ЗВИЧКИ.

Грамотно використовувати особисті фінанси не так складно. Всі успішні і заможні люди заробляють і витрачають свої фінанси за планом, за схемою, не спонтанно. Прибирайте «звички бідної людини», заводите корисні, і, скільки б ви не заробляли, ви будете контролювати це процес.

Отже:

  • Слідкуйте за своїми витратами;
  • Виключити спонтанні покупки;
  • Обов’язкові 10 -20% – в скарбничку;
  • Задайте мета і розробіть стратегію;
  • Використовуйте спеціальні програми для ведення обліку.
Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Оцінка